Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vojenské turistické cíle

 

Mordová rokle

Zajímá Vás vojenská historie a informace o Mordové rokli neboli objektu V-521?

Tohle místo bude pro Vás to ideální!! Čeká na Vás hodinová prohlídka objektu v podzemí s výkladem a rozpracované expozice.

Bude Vám představena myšlenka vojensko- historického skanzenu.

Prohlídky jsou zatím jen po předchozím objednání a to na tel.:775082328 nebo na e-mailu: info@vojenskyklub.cz

Více na: http://www.vojenskyklub.cz/

  

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další vojenské cíle:

1. Bunkr Pancir-2PU

Po okupaci sovětskou armádou v roce 1968 sídlil v Milovicích štáb Střední skupiny vojsk.  Ten měl své mírové sídlo v prostorách bývalého štábu 13. tankové divize ČSLA. Přestože vysocí důstojníci měli své místo v objektu „Jasyr“ nedaleko Velkého Hlavákova, byl v Milovicích zbudován úkryt typu Pancir-2PU, který umožňoval nouzové ukrytí vysokých představitelů SA. Úkryt je propojen i s nedalekou výpočetní stanicí, jejíž personál byl zřejmě vysoké důležitosti.

2. Německá pozorovatelna

Malý a nenápadný kopeček poblíž ulice Slepá skrývá svá tajemství. Zhruba pod metrovým návalem zeminy se zde ukrývá německá pozorovatelna-strojovna. Svou velikostí je objekt totožný s pozorovatelnou na střelnici „Balónka“. Objekt byl však v 50 letech zahrnut zeminou a to díky výstavbě štábu 13. tankové divize.

 

3.Bývalá kulometná střelnice

Střelnice byla zbudována již za období první republiky. V roce 1939 však dochází k převzetí celého prostoru armádou Wehrmachtu, která v prostoru zbudovala 4 střelnice. Modernizaci se nevyhla ani střelnice poblíž kopce Šibák, kde byly vystavěny podzemní železobetonové prostory, které sloužily k obsluze terčů na střelnici.

 

4. Vodárna Milovice

Tato nyní již opuštěná vodárna je ukázkou prvorepublikové architektury. Dnes svou funkci již neplní, přesto určitě stojí za návštěvu

 

5.Německá pozorovatelna

V rámci výstavby Truppenűbungsplatz Milowitz bylo na jednotlivých střelnicích vybudováno několik pozorovatelen – strojoven. Jednalo se o železobetonové objekty v několika odolnostech. Součástí těchto objektů byla malá strojovna, která navíjela ocelová lana s terči. Na bývalých milovických střelnicích je většina těchto objektů stále zachovalá.

DĚKUJEME www.fortifikace.cz za POSKYTNUTÍ INFORMACÍ A ZÁROVEŇ DOPORUČUJEME TENTO WEB NAVŠTÍVIT!!

TOPlist